Nowe przedszkole na Borkach

Nowe przedszkole i poradnia psychologiczno-pedagogiczna powstaną na miejscu starej szkoły na Borkach. Na kiedy planowany jest koniec remontu?

  1. Nowe przedszkole na radomskich Borkach
  2. Plan przedszkola

Trwa remont budynku, w którym przez lata działała szkoła podstawowa numer 14 oraz gimnazjum. Miasto zdecydowało, by budynek ten wyremontować i przerobić na przedszkole oraz poradnię pychologiczno-pedagogiczną.

Nowe przedszkole na radomskich Borkach

Właśnie zakończono wszelkie prace związane z wyburzeniem oraz zmianą układów pomieszczeń dawnej szkoły na radomskich Borkach. W miejscu tym ze względu na dużą ilość sal powstanie nie tylko przedszkole, ale i przeniesiona zostanie poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Obie placówki będą miały osobne wejścia.

Dodatkową zaletą jest winda, dzięki której z usług placówki będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Już na tym pierwszym etapie ekipa remontowa przygotowała szyb windy.

Zmiany będą widoczne nie tylko w budynku, ale i na terenach wokół placówki. W przyszłości dzieci będą mogły korzystać między innymi z nowego placu zabaw.

Plan przedszkola

Przedszkole wraz z integracyjnymi oddziałami będzie działać na parterze, pierwszym i częściowo na drugim piętrze budynku. Na parterze znajdzie się między innymi sala gimnastyczna, szatnia, kuchnia, a także wszelkiego rodzaju administracja. Na pierwszym oraz drugim piętrze planowane jest umieszczenie aż 10 sal dydaktycznych wraz z sanitarnym zapleczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *