Ksiądz oskarżony o molestowanie seksualne

Ksiądz z Radomia został oskarżony przez kilka młodych kobiet o zabronione czyny o charakterze seksualnym. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Okręgowa Prokuratura w Zamościu. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa skierowała Kuria Biskupia w Radomiu. Władze diecezji przeprosiły za „niedopuszczalne postępowanie duchownego”. 42-letni ksiądz był między innymi koordynatorem Światowych Dni Młodzieży.

Kuria złożyła zawiadomienie
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Artur Szykuła przekazał mediom, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie księdza z Radomia, oskarżanego przez kilka kobiet o zabronione czyny o charakterze seksualnym. Jak podkreślił prokurator, śledztwo jest „na bardzo wczesnym etapie”. Szczegóły nie są na razie ujawniane.
Komunikat w tej sprawie zamieściła na swojej stronie Kuria Biskupia w Radomiu. „Władza diecezji radomskiej z ubolewaniem przyjęła informacje o nagannych czynach księdza i przeprasza osoby pokrzywdzone oraz wszystkich, którzy zostali dotknięci niedopuszczalnym postępowaniem duchownego” – napisał rzecznik prasowy radomskiej kurii ksiądz Damian Fołtyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *