Nowy wiadukt działa

Kierowcy mogą już korzystać z nowego wiaduktu na ulicy Kozienickiej. Trasa ulokowana nad dwoma torami linii Radom – Warszawa dzięki modernizacji została znacząco poszerzona. W ramach przebudowy zapewniono także chodnik i ścieżkę dla rowerzystów oraz windę.
Inwestycję realizują PKP Polskie Linie Kolejowe SA z wykorzystaniem środków z POIiŚ. Do końca roku trwać będzie jeszcze porządkowanie terenu przy linii kolejowej, zaś certyfikaty umożliwiające jazdę powyżej 160 km/h mają zostać uzyskane w 2023 r., po zamontowaniu systemu sterowania i wykończenia podstacji trakcyjnych.

Wyraźne zmiany

Dużym atutem realizacji są dwa szerokie pasy ruchu – jeden w każdym kierunku. Dwuprzęsłowy wiadukt dobrze wpisuje się w strategię inwestycyjną miasta. Winda ułatwia komunikację osobom z niepełnosprawnościami, starszym, rodzicom małych dzieci i rowerzystom. Dodatkową zaletą jest możliwość wygodnego zejścia na przystanek Radom Gołębiów.
Od 29 sierpnia pociągi z Warszawy do Radomia na całej trasie jadą dwutorowo. Zlikwidowano tzw. „wąskie gardło” między Warką a Radomiem, co znacząco zwiększyło przepustowość trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *